Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Ambona młodych

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Centralna Oaza Matka - Krościenko

  IMG_3242

   Jestem w Ruchu Światło Życie już od kilkudziesięciu lat. Czuje i wiem, że oaza jest moim miejscem wzrostu w wierze, rozwoju i odnajdowania Pana Boga. Temu Ruchowi zawdzięczam życie, to kim teraz jestem i jaka jestem. 

  Z zapartym tchem i ogromną radością w sercu wracam do Krościenka (centrum Ruchu ŚŻ) aby po raz kolejny przeżyć Centralna Oazę Matkę, uroczystości te rozpoczynają kolejny rok formacyjny, ma również miejsce wspólna Wielka Wigilia Modlitewna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  W tym roku podczas całego pobytu na Kopiej Górce towarzyszyły mi słowa piosenki 'Wzywam Cię Duchu przyjdź, czekam wciąż byś dotknął mnie, Wołam Cię Panie przyjdź……… '. Podczas modlitwy w Wieczerniku po raz kolejny doświadczyłam ŻYWEJ wspólnoty. Wspólnie modliliśmy się o 7 darów Ducha Świętego. Szczególnie prosiłam o dar męstwa i rozumu, aby podejmowane decyzje nie były moje lecz Boże i aby moje serce było otwarte i gotowe do działania. Usłyszałam też że mam ewangelizować słowem, czynem gestem, że to ja mam wychodzić do innych. Mam zostawić swoje schematy otworzyć się na Ducha i nim działać. W geście otwartych dłoni czuwałam jak apostołowie i wołałam VENI SANCTE SPIRITUS.

  Następnego dnia podczas jutrzni miało miejsce błogosławieństwo animatorów i wręczanie krzyży animatora. Jest to dla mnie piękna ale i poważna chwila, bo to w tym momencie ja wzięłam odpowiedzialność nie tylko za ruch w którym jestem, ale za kościół za innych by prowadzić ich do Boga. Animator pochodzi to znaczy ożywiać. I taka ja mam być żywa, pełna Boga, Jego słowa i Jego sakramentów. Krzyż który otrzymałam i dumnie noszę na piersi nie jest medalem i nie czyni mnie generałem ważniejszym od innych ale jest to widzialny znak służby i oddania zgodnie ze słowami: 'Powiedz Panie czego chcesz, a moją rozkoszą będzie być posłusznym.'

  Zawsze wzrusza mnie ale i zagrzewa do działania pieśń 'Serce wielkie nam daj,
  zdolne objąć świat! Panie, serce nam daj, mężne w walce ze złem!'
  . Czuje jak Pan Bóg mówi do mnie IZA masz mieć serce pełne miłości dla i do każdego, małego i dużego, osoby trudnej dla Ciebie i takiej z którą lubisz spędzać czas – zdolność miłowania czyli posiadania siebie w dawaniu siebie.

  Bardzo mocno wierzę w to że Pan Bóg mnie prowadzi przez wszystkie burze i radości życia. Wierzę, że to On mnie uzdalnia i troszczy się o mnie. TOBIE UFAM I BAĆ SIĘ NIE BĘDĘ
  Oceń ten wpis:
  Choroba
  Moje spojrzenie na słowa Ojca Świętego Franciszka
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  piątek, 22, luty 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.