Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Czy znalazłeś Mesjasza?

   ROZWAŻANIE DO EWANGELII Z 2 NIEDZIELI ZWYKŁEJ 14.01.18 J. 1. 35-42

  "Znaleźliśmy Mesjasza". Mocne słowa. Pełne radości i nadziei. Pełne wiary i ufności. 

  Apostołowie po słowach Jana: "Oto Baranek Boży" zobaczyli w Jezusie zapowiadanego Mesjasza.

  Poszli za Jezusem i zostali przy Nim. Może tak jak wielu mieli swoje opinie o zapowiedzianym Wybawcy. Że Mesjasz odbuduje Królestwo Izraela. Będzie Królem ziemskim, który będzie rządzić twardo ale i sprawiedliwe. Będzie Tym, który sprawi że Izrael wstanie z kolan, podniesie wzrok z ziemi i będzie potęgą militarną, gospodarczą i społeczną. A tu pomyłka. Jezus głosi miłość, uzdrawia, leczy, czyni cuda, w ostateczności umiera na krzyżu aby odkupić wszystkich ludzi. Buduhe Królestwo Niebieskie i zostaje z nami na zawsze.

  Apostołowie zostają, bo wierzą że Jezus ma lepszy plan dla nas niż my możemy sobie wymarzyć. Kluczem tej Ewangelii jest wiara i świadectwo wiary. Apostołowie uwierzyli że Jezus jest Mesjaszem. Ale to Jan dał świadectwo o Jezusie Janowi i Andrzejowi i Ci poszli za nim. Nie zachowali swojego doświadczenia tylko dla siebie. Dzielą się radością spotkania z Chrystusem także z Piotrem i prowadzą Go do Mistrza z Nazaretu.

  Uwierzyć i głosić Jezusa poprzez modlitwę, czyn i słowo. Swoim życiem prowadzić innych do Boga, To misja każdego ochrzczonego. Każdy ochrzczony jest powołany do dawania świadectwa o Bogu w życiu.

  Czy spotkałeś Mesjasza? No... Ale gdzie mogę go znaleźć? On jest z nami w Kościele, sakramentach, Słowie Bożym i modlitwie. On czeka na Ciebie. W cichości kościoła, w żywym Kościele, w tajemnicy sakramentów, na półce w Piśmie Świętym i zawsze na rozmowę z tobą.

  Czy pójdziesz w życiu za Nim? Czy będziesz dzielił się swoją wiarą z drugim wszędzie, nie tylko tam gdzie będziesz słuchany? Czy innym wskażesz na Jezusa? Jak? Żyjąc w pełni i autentycznie swoją wiarą.

  Warto w modlitwie pamiętać o tych, którzy wskazali nam na Jezusa - za rodziców, dziadków, katechetów i księży. 

  Na koniec nie mów że masz czas żeby Go spotkać, bo nie masz! Nie wiesz ile masz czasu na ziemi. Może być za późno i ominie Ciebie nasz Zbawca i Odkupiciel. Miłość Miłosierna.

  Uwierz i głoś Jezusa! 

  Oceń ten wpis:
  A miała być tylko woda mineralna…
  Potłuczona filiżanka?
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.