Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Ambona młodych

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Dołącz do ogólnoświatowej dyskusji przed Synodem

  27709755_1778753392143529_774634467219518454__20180304-082514_1
  Tegoroczny Synod Biskupów jest poprzedzony bardzo szerokimi działaniami w mediach społecznościowych. Prawdziwe wyjście do młodych i co by nie mówić furtka wpuszczająca nas do tego, by każdy rzeczywiście mógł czynnie włączyć się w przygotowanie październikowego spotkania!

  Do tej pory działania przedsynodalne nie były aż tak szeroko omawiane w sieci. Mamy więc nowość, z której aż żalem byłoby nie skorzystać. Kiedy weźmiemy pod uwagę czas, jaki codziennie spędzamy w sieci, a dokładniej jaki poświęcamy na przeglądanie portali społecznościowych, a także jeśli zdamy sobie sprawę z tego, że nikt nie oczekuje od nas lukrowanych wypowiedzi, ani silenia się na eseje teologiczne, a jedynie autentycznego wyrażenia naszych odczuć, przemyśleń, to włączenie się w działania podejmowane przez młodych ze wszystkich kontynentów, będą raczej przygodą, może małym wyzwaniem, ale na pewno będą cieszyć.


  W zasadzie ograniczenia są dwa, choć jedno możemy pomóc rozwiązać, ale po kolei...

  Do uczestnictwa w dyskusji zaproszone są osoby między 16, a 29 rokiem życia, posiadające konto na Facebooku, które da się zweryfikować, jako osobiste i prawdziwe. Po co konto akurat na tym portalu społecznościowym? Zostały założone grupy dyskusyjne, w sześciu wersjach językowych: angielska, francuska, hiszpańska, portugalska, włoska i niemiecka. Co ważne każdy uczestnik może zapisać się tylko do jednej z nich. Poligloci muszą dokonać wyboru ;)

  Moderatorzy zarządzający dyskusją przed przyjęciem do jednej z grup weryfikują profil. Należy także odpowiedzieć na trzy proste pytania. Zapisywać można się do 16 marca, także czasu nie pozostało zbyt wiele!

  Dyskusje prowadzone w grupach mają na celu zebranie informacji, które zostaną przekazane Papieżowi Franciszkowi. Wyraźnie zaznaczono, że żadne odpowiedzi, które się pojawią, nie powinny być wykorzystywane do celów zawodowych, ani nie powinny opuszczać grupy.


  Powstanie grup dyskusyjnych, to kolejny dowód na to, że słowa Ojca Świętego, o tym, że on, ale i wszyscy biskupi, księża, siostry zakonne i inne osoby pracujące z młodzieżą, naprawdę chcą usłyszeć nasz głos. Że to nie kolejny slogan rzucony w powietrze, ale realne działanie.


  Może ktoś z Was zastanawia się - co z tymi, którzy być może nie czują się mocni językowo w żadnej z podanych wyżej grup? Rozwiązanie jest proste, a jeśli czytasz te słowa, to najpewniej już domyślasz się jakie! Jedną z funkcji naszego portalu oraz związanych z nim mediów społecznościowych, jest przygotowywanie po polsku treści, pytań i informacji pojawiających się w oficjalnych synodalnych kanałach komunikacji. Ambona Młodych, formularz - zadaj księdzu pytanie, czy pojawiające się na Facebooku, Twitterze i Instagramie grafiki z konkretnymi pytaniami, to tylko przykłady.


  Pamiętaj - jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód. Jeśli chce - znajdzie sposób! Jesteśmy przekonani, że wszyscy szukamy sposobu, bo nie zadowalają nas przecież letniość i bylejakość. Korzystamy z szansy, którą jako młodzi dostaliśmy i wyciskamy z niej 100%! Zatem - do dzieła!

  Oceń ten wpis:
  Talenty? Czy ja też coś mam?
  Rytm młodych serc
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  niedziela, 24, marzec 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.