Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Ambona młodych

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Doświadczyłam radości spotkania żywego Boga

  ikonadowzrastania

  Czas wakacji – czas wyjazdów, poznawania nowych znajomych, zwiedzania świata. Pomyślałam, że lipcowo-sierpniowe świadectwo powinno oddawać w 100% ten klimat, dlatego poprosiłam o podzielenie się swoim doświadczeniem Światowych Dni Młodzieży – Michele – Brazylijkę ze wspólnoty Shalom. Bardzo bogate doświadczenie – trzech kolejnych spotkań młodych i piękna droga odkrywania, a następnie umacniania powołania. Oby historia Michel stała się inspiracją dla wszystkich nas – w odważnym poszukiwaniu drogi.

  Shalom! Jestem Michele Magalhães, mam 30 lat, jestem Brazylijką i od dziewięciu lat (z czego od trzech lat w Polsce) misjonarką z Katolickiej Wspólnoty Shalom,

  Moje pierwsze ŚDM przeżyłam w Madrycie w roku 2011, ale mogę powiedzieć, że duch ŚDM od dawna przyciągał moje serce. Kiedy Jan Paweł II zorganizował pierwsze ŚDM i powierzył młodzieży Krzyż, jako znak tego, by stała się protagonistami w głoszeniu Życia Chrystusa i w świadczeniu o prawdziwym życiu w Chrystusie, nie było mnie jeszcze na świecie, ale z pewnością to wydarzenie miało wielki wpływ na szukanie Boga w moim życiu.

  Urodziłam się i byłam wychowywana w katolickiej rodzinie. Jak wielu młodych, posiadałam wezwanie do wiary w sercu, ale w praktyce wiele razy moje życie pozostawało daleko od Boga. Chodziłam do szkoły, bawiłam się i zawiązywałam relacje, żyłam jak normalny młody człowiek, ale było we mnie cały czas pragnienie, którego nie umiałam nazwać. Pragnienie bycia bliżej Boga, życia autentyczną wiarą – chciałam mieć pasje, takie jak taniec, sport, spotkania z przyjaciółmi, ale przy jednoczesnym byciu przyjaciółką Boga – głęboko i konkretnie. W tym czasie zaczęłam mocno doświadczać Boga w Katolickiej Wspólnocie Shalom. Wspólnocie, która została założona przez młodego człowieka - Moyses Azevedo, który rozpalony miłością do Boga i Kościoła zdecydował się oddać Panu swoje życie i w pełni poświęcić je na ewangelizację młodych oraz wszystkich, którzy są daleko od Pana Boga. Jego podstawową zasadą było życie Ewangelią.

  Tak jak Moyses, tak i ja rozpalona przez tę Miłość starałam się otwierać swoje serce i odkryć powołanie. Wstąpiłam do Wspólnoty Shalom i stałam się misjonarką mając 21 lat. Od tego momentu zaczęłam bardzo konkretnie dotykać obfitości tego, o czym mówił do nas młodych św. Jan Paweł II, że sam Chrystus powierza nam Swój Krzyż i Ewangelię, żebyśmy mogli nieść ją we wszystkie zakątki świata i do serca każdego człowieka.

  Po dwóch latach służby misyjnej, życie przyniosło mi w prezencie uczestnictwo w ŚDM w Madrycie. Przyznaję, że nie miałam wielu oczekiwań, oprócz tego żeby poznać Ojca Świętego oraz nowe osoby i nowe kultury. Sądziłam, że to będzie niemożliwe, pośród tak wielu osób, pośród tak ogromnej różnorodności językowej, by doświadczyć czegoś, co realnie wzbogaci moje życie wiary. Bardzo się myliłam... Pierwszego dnia Wydarzeń Centralnych, nie czułam się ani trochę zagubiona pośród wielkiego tłumu. W ciszy serca i pośród łez, których nie mogłam powstrzymać zrozumiałam, co znaczy być Kościołem. Zrozumiałam gdzie jest mój dom.

  Różnorodność kultur, języków, a w tym wszystkim wymiana uścisków, uśmiechów, prezentów, flag... Amerykanie i mieszkańcy Izraela, Brazylijczycy i Argentyńczycy, Europejczycy i Afrykańczycy… wszyscy… jeden lud… jeden Kościół! Jedność! Ci sami młodzi, którzy bawili się i tańczyli z wielką radością i „hałasem", byli tym samym milionem młodych, który zamilkł, padł na kolana i głęboko modlił się przed Najświętszym Sakramentem.

  Te Światowe Dni Młodzieży były darem, który odnowił we mnie sens bycia misjonarką. Wróciłam do domu zakorzeniona w Chrystusie, na Nim zbudowana i umocniona w wierze (por. Kol 2, 7). Z radością pomagałam w przygotowaniu ŚDM w moim rodzinnym wspólnotowo Rio de Janeiro. Mogłam przyjąć młodych z całego świata, tak jak mnie przyjęli młodzi Hiszpanie w 2011 roku. Wszyscy mieliśmy szansę na odnowienie radości z misji: Idźcie, bez obawy, aby służyć. Idźcie, bez obawy, aby służyć. Postępując zgodnie z tymi trzema słowami, doświadczycie, że ten, kto ewangelizuje, jest ewangelizowany, kto przekazuje radość wiary, otrzymuje więcej radości. Drodzy młodzi, gdy wrócicie do swoich domów, nie bójcie się być wielkoduszni dla Chrystusa, dawać świadectwo o Jego Ewangelii. (...) Drodzy młodzi, Jezus Chrystus na was liczy! Kościół na was liczy! Papież na was liczy!

  Ale Pan Bóg jest hojny! Rok po ŚDM w Rio zostałam wysłana przez Wspólnotę, razem z trzema misjonarzami, na misję do Krakowa, gdzie jednym z naszych zadań było oddanie się służbie przy ŚDM 2016. Nowe doświadczenie – przygotować ŚDM na ziemi Jana Pawła II i czerpać z tej głębokiej łaski przebywania w miejscach, w których dawał On swoje świadectwo, bycia z ludźmi, z którymi przebywał. Z pewnością praca w przygotowaniu tak wielkiego wydarzenia nie jest łatwa i stawia wielkie wymagania i wyzwania, ale nigdy nie jest to współmierne z dotknięciem życia tych, którzy doświadczyli smaku radości spotkania żywego Boga.

  Owoce ŚDM? Światowe Dni Młodzieży stały się moją siłą ożywczą i za każdym razem odnawiały moją przynależność do Kościoła. W każdym z tych miejsc gdzie byłam i żyłam – dotknęłam namacalnych znaków w życiu Kościoła. Odnowienie wiary i zapału w parafiach, zgromadzeniach, wspólnotach. Nowe powołania do małżeństwa, kapłaństwa, życia konsekrowanego. Słowa Ojca Świętego podczas każdych Światowych Dni Młodzieży mają swój niepowtarzalny sens.

  Przygotowujmy się do następnych ŚDM! Razem do Panamy!  Opr. Karolina Błażejczyk

  Tekst opublikowany w numerze wakacyjnym "Wzrastania".

  https://gotow.pl/glowna/77-wzrastanie-lipiec-sierpien-2018.html?search_query=wzrastanie&results=10

  Oceń ten wpis:
  Do Jezusa przez Maryję
  Papież uśmiechu

  Related Posts

   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.