Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Droga. II Niedziela Adwentu

  advent-2995883

  2 niedziela Adwentu skupia się w zdaniu jakie w Ewangelii za prorokiem Izajaszem pisze Łukasz: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!". Ale zanim przejdziemy do Ewangelii zerknijmy do czytań i psalmu.

  W I czytaniu z Księgi Proroka Barucha czytamy o przygotowaniu do drogi do nowego Jeruzalem. W pierwszym fragmencie czytamy że Jeruzalem ma porzucić szatę smutku i żałoby a ubrać szaty chwalebne, które pochodzą od Boga. Szaty te są płaszczem sprawiedliwości, które są gwarancją od Boga zgody, bezpieczeństwa i pomyślności. Powstanie nowe Jeruzalem, do którego zmierzać będą ludy z całej ziemi, a Bóg będzie strzegł bezpieczeństwa pieszych w czasie drogi – zniży góry i pagórki oraz doły zasypie, drzewa będą dawać cień w upale. Będzie chciał aby jego lud znalazł się w nowym Jeruzalem, aby ta droga prowadziła do chwały. On będzie prowadził do wiecznej chwały w sposób sprawiedliwy i miłosierny. Taki jest nasz Bóg chce nas zbawić, chce dać nam niebo i dał nam Jezusa – drogę, prawdę i życie. I my zmierzamy do nowej Jerozolimy i do chwały wiecznej. Jak wygląda nasza droga?

  W psalmie śpiewamy: „Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas". Czy codziennie zdajemy sobie sprawę jakie rzeczy uczynił mi Bóg? Każdego dnia jesteśmy świadkami dużych i małych cudów. Każdego dnia dostajemy nową szansę. Każdego dnia możemy pojednać się z bliźnim i Bogiem. Każdego dnia mogę się zmienić, zacząć kochać i wierzyć. Mogę...ale czy chcę? A ile rzeczy uczynił mi Bóg w przeszłości. Czy zdaje sobie sprawę z daru życia i wiary? Czy dziękuję Bogu za to co mnie spotkało? Każde doświadczenie życia ma mnie ukształtować to dobre ale i to co złe. Musimy odczytywać znaki i z wiarą, nadzieją i miłością przyjmować swoje życie. Ten Adwent to czas aby zrozumieć jakie wielkie rzeczy uczynił nam Bóg 2000 lat temu przez przyjście Syna Bożego i jakie chce nam uczynić dzisiaj. Bóg chce naszego dobra ale czy my chcemy realizować Boże palny w sowim życiu?

  II czytaniu z Listu Świętego Pawła Apostoła do Filipian słyszymy o dniu Chrystusa dniu „paruzji", kiedy wyznaczone Chrystusowi zadanie „podporządkowania" świata Bożej chwale zostanie doprowadzone do końca, Chrystus pojawi się w chwale, by przekazać królestwo Ojcu. Paweł poleca Filipianom i nam abyśmy byli czyści na dzień przyjścia Jezusa. Abyśmy byli gotowi do drogi. Inaczej aby nasze życie było stale przygotowane, pełne dobra i sprawiedliwości. Abyśmy poprzez swoje dobre czyny mogli razem z Jezusem być w chwale. Czy jestem przygotowany na przyjście Jezusa? Jakie są moje czyny. Warto w tym Adwencie zmienić swoje życie. Warto zmienić się jeżeli widzimy że coś jest w nas nie tak. Może myśli, słowa, czyny?

  I Ewangelia Łukasza, w której czytamy że w pewnym momencie historycznym, w którym rządy sprawowały wymienione w Ewangelii postaci historyczne Bóg skierował swe słowo do Jana, na pustyni. Bóg i dziś kieruje do nas ludzi XXI wieku swe Słowo. Dlaczego nie słyszymy? Bo nie idziemy na pustynie! Miejsce ciche, spokojne gdzie mógłby mówić Bóg. Bóg nie mówi w hałasie. Znajdź codziennie 5 minut w ciszy dla Boga i słuchaj Go. Czytaj Pismo Święte. Módl się. Rozmawiaj, pytaj i nie bój się jego słów. One Cię zmienią i dają sił.

  Jan dzieli się usłyszanym Słowem, chodzi i je głosi oraz udziela chrztu na odpuszczenie grzechów. I my mamy się dzielić Słowem Bożym poprzez słowo i czyn. I często mamy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania bo w tym sakramencie możemy przygotować drogę Panu i prostować ścieżki dla niego. Tylko tak dobrze przygotujemy się do Paruzji i Świąt Bożego Narodzenia. Prostując zakręty naszego życia.

  Dziś Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pomagajmy modlitwą i ofiarą aby Kościół na Wschodzie Europy i Środkowej Azji mógł cieszyć się w zbliżające się święta. Mały nasz gest dla innych może być krokiem milowym do normalności. Są miejsca gdzie w święta ale i codzienne nie ma radości. Dotknijmy ich pamięcią i serdeczną pomocą. Dziękujmy za to co mamy i pomagajmy jak możemy.

  Boję się że ten Adwent zmarnujemy i nadal będziemy na zakręcie. Że czas dany nam na oczekiwanie i zmianę minie nam na sprzątaniu, zakupach, strojeniu choinki, ustawieniu szopki z Jezusem w żłóbku ale bez Jezusa w naszych sercach. A smutne to święta bez Jezusa w sercu. Proszę nie pozwól na to…

  Przypomnienia:

  9.XII. Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie

  12.XII. Wspom. NMP z Guadalupe

  13.XII. Wspom. Św. Łucji DZ. i M. Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego

  14.XII.Wspom. Św. Jana od Krzyża P i Dokt. Kościoła

  Skorzystaj ze spowiedzi. Idź na rolaty. 5 minut rozmawiaj codziennie z Bogiem!

  Od 16.XII. Nowenna do Dzieciątka Jezus! http://www.sanctus.pl/index.php?grupa=45&podgrupa=46

  Oceń ten wpis:
  Wpatrzeni w Nastolatkę z Nazaretu
  Chwyć rękę Maryi
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  niedziela, 24, marzec 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.