Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Kilka myśli do Słowa Bożego z XXXIII Niedzieli Zwykłej

  bible-1031288

  Słowo Boże 33. niedzieli zwykłej skupia naszą uwagę na sprawach ostatecznych. Na sądzie ostatecznym i Wiecznym Bożym Królestwie.

  Ludzi nurtuje pytanie kiedy będzie koniec świata? Co stanie się z ludzkością? Czy my będziemy tego świadkami? I co jakiś czas media i popkultura wyciągają jakąś przepowiednie, proroctwo i odgrzewają kotleta wywołując emocje oraz zaspakajają potrzebę ludzi odnośnie ewentualnego końca świata, tego jak to może być. Pamiętamy rok 2012, film oraz przepowiednie. Mamy rok 2018 i nadal żyjemy. Warto pamiętać że to Bóg jest Panem Świata i czasu. I to on zna czas i ma dla nas swój plan.

  Przypatrzmy się co o czasach ostatecznych mówią dzisiejsze czytania.

  W pierwszym czytaniu z Księgi Daniela czytamy o wystąpieniu Archanioła Michała oraz o ucisku na całym ludzie, jakiego świat nie widział. Ale w tej ciężkiej próbie dostąpią zbawienia zapisani w księdze. Zmarli powstaną z martwych. Jedni do chwały inni do potępienia. Warto się zastanowić czy i ja będę zapisany w księdze? Czy będę zbawiony i szczęśliwy? Czy będę potępiony i w wiecznym nieszczęściu? Jak żyję? Czy jestem mądry Bożą mądrością czy światową mądrością? Czy świat i uciechy mogą mnie zbawić i dać szczęście wieczne? W świecie i dziś panuje wiele ucisku, zła i niesprawiedliwości. I my codziennie poddawani jesteśmy próbą małym i dużym. Mamy wybór między dobrem a złem. Już dziś wybieramy niebo albo piekło. Czy wyjdziemy pomyślnie z prób życiowych i będziemy szczęśliwi na wieki z wszystkimi, którzy nas poprzedzili, a którzy zmartwychwstaną. Warto pomyśleć nad tajemnicą zmartwychwstania i wiecznego Królestwa Bożego. Czy ja w nim będę?

  W psalmie powtarzamy: Strzeż mnie o Boże Tobie zaufałem! Ten kto zaufa Bogu nie musi się bać bo strzeże go Bóg. Jeśli przeżywasz ciężki czas próby zaufaj Bogu a wyjdziesz z mocą z problemu. Bóg Ci pomoże doda sił poprzez umocnienie w modlitwie, Słowie Bożym oraz Sakramentach. Z Bogiem będziesz szedł przez życie do życia w wieczności. Zaproś Boga do swego życia i zaufaj. Nie bój się Pan zawsze będzie z tobą i nie zapomni o tobie.

  Drugie czytanie z Listu do Hebrajczyków w którym czytamy o skuteczności Ofiary Jezusa. Jezus złożył raz ofiarę z siebie, skuteczną na wieczność. Teraz Jezus przebywa po prawicy Boga, gdzie czeka na ostateczną klęskę zła, grzechu i szatana oraz śmierci. Ofiara Jezusa odkupiła już nas od szatana w misterium paschalnym. Jesteśmy już nowym człowiekiem wolnym, mającym wybór, jesteśmy dziećmi Boga. Jednakże czekamy za nowym Jeruzalem, gdzie nie będzie łez, krzyku, bólu i zła. Ofiara Jezusa uobecnia się w każdej Mszy Świętej. Na każdej Eucharystii jesteś blisko Boga, Nieba i wiecznego Królestwa. W pełni uczestnicz w tej tajemnicy odkupienia. Staraj się często i niech Boże Słowo oraz Ciało będą pokarmem w drodze ku wiecznej chwale po śmierci i w wieczności.

  Ewangelia według św. Marka uchyla rąbka tajemnicy jak wyglądać ma sąd ostateczny. Ucisk, zjawiska przyrodnicze i astrologiczne poprzedzą pojawienie się Syna Człowieczego i rozpoczęcia sądu na całą ludzkością. Mamy być czujni aby nie przegapić pojawienia się Syna Bożego. Mamy mieć oczy i serce otwarte na to co dzieje się wokół nas. Wszystko przeminie ale słowa Jezusa nie przeminą. Czy słucham Jezusa? Czy poznaje Jego słowa? Czy wprowadzam Je w życie? Czy moje życie pisane jest ewangelią? Boże Słowa pomogą nam w zbawieniu się i w osiągnięciu nieba.

  Dziś Światowy Dzień Ubogich warto zastanowić się co robię dla biednych? Jak pomagam? Czy nie przechodzę obojętnie wobec tych, którzy potrzebują pomocy? To co zrobiliśmy względem biednych może być naszym paszportem do wieczności. Bez miłości i dobroci nie będzie wieczności.

  Czas ucieka, wieczność czeka. Nie wiemy kiedy odejdziemy, kiedy będzie sąd ostateczny. Każdy  dzień musimy przeżyć jak najlepiej w wierze i miłości. Stale musimy się nawracać i trwać w Kościele. Musimy dawać dobre świadectwo. 

  Czuwajmy i módlmy się a będziemy gotowi na przyjście Pana!

  Przypomnienia:

  1. ​20 listopada wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego Prezbitera 
  2. 21 listopada wspomnienie Ofiarowania NMP
  3. 22 listopada wspomnienie Św. Cecylii Dziewicy i Męczennicy
  4. 24 listopada wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac Prezbitera i towarzyszy
  5. 25 listopada Uroczystość Chrystusa Króla. Ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego
  6. Pomódl się za 1 grzesznika przez cały tydzień Koronką do Bożego Miłosierdzia! 


  Oceń ten wpis:
  Króluj nam Chryste
  W poszukiwaniu
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.