Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Króluj nam Chryste

  bible-1031288

  1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Czas ucieka wieczność czeka. Panem czasu jest Jezus, On jest Królem wszechświata i wszechrzeczy.

  2. Dzisiejszą uroczystość wprowadził do liturgii papież Pius XI w 1925. Od Soboru Watykańskiego II w 1969 święto to zostało ustanowione w ostatnią niedzielę roku kościelnego, a nie jak było w latach 1925-68 w ostatnią niedzielę października przed Wszystkimi Świętymi. Zmiana ta miała uzasadnienie w tym że wszystko co rodzaj ludzki w nadprzyrodzonym i przyrodzonym porządku posiada i czego się spodziewa ma swój początek i będzie miał chwalebny koniec w Jezusie. Jezus jest Panem świata i czasu. Jest początkiem i końcem. Jest Królem Królestwa wiecznego.

  3. W I czytaniu z Księgi Daniela wyłania się wizja Królestwa Syna Człowieczego. Na obłoku Syn Człowieczy, któremu Przedwieczny powierza panowanie, chwałę i władzę królewską. Synem Człowieczym jest Jezus. Jezusowi służyć będą wszystkie narody, ludy i języki. Będą służyć nieustannie swemu Królowi, który będzie panować wiecznie, a Królestwo nie ulegnie zagładzie. Królestwo ponad granicami i czasem. My też należymy do Królestwa poprzez chrzest, sakramenty oraz codzienne wybory. Zmierzamy do chwały wiecznej gdzie w pełni będziemy oddawać cześć naszemu Panu i Królowi.

  4. W psalmie powtarzamy: "Pan Bóg króluje, pełen majestatu". Króluje ale czy w naszym sercu, życiu, rodzinie, parafii, ojczyźnie? Czy jest dziś miejsce na Boże Królestwo? Czy to Jezus jest Panem i Królem a nie pieniądze, bogactwo, używki, luksus, rozkosz? Czy panuje Bóg czy szatan? Czy jest w moim życiu czas i miejsce dla Boga? Zaproś Jezusa do swego serca i życia? Niech pokona to co złe i niech panuje. Niech stanie się przyjacielem. Nie bój się! On chce Ci błogosławić a nie grozić. On chcę królować w twoim życiu prywatnym i społecznym. Niech nie zabraknie Jezusa w twoich słowach, czynach i modlitwie.

  5. W II czytaniu z Apokalipsy św. Jana czytamy że Jezus jest władcą królów ziemi. Uwolnił nas od grzechów i uczynił królestwem. Jezus jest Alfą i Omegą. Pierwszym i ostatnim. Wszechmogącym. Jezus jest innym królem niż opisani w historii i pokazywani w telewizji. Jest Królem sprawiedliwym i miłosiernym. Jego nauka jest wieczna, Królestwo nie upadnie. Dobrze mieć takiego Króla! Króla bliskiego. Króla, który nas zrozumie, pomoże oraz zbawi.

  6. Ewangelia wg. Św. Jana, w której Jezus przed Piłatem, mówi że Jego Królestwo nie jest z tego świata. W powieści "Ben Hur" tytułowy bohater poszukuje odpowiedzi Czy Królestwo Jezusa będzie ziemskie czy niebieskie? Materialne czy duchowe? Długo szuka odpowiedzi. Znajduje na Golgocie, gdzie Jezus wisiał i konał na krzyżu. Na krzyżu dokonała się pełnia Królowania Jezusa. To tam zrozumiał że Królestwo jest duchowe i zmierzamy do życia wiecznego. Że Jezus poprzez wiarę, nadzieję i miłość zaprasza nas do czegoś więcej niż życie w dostatku na ziemi. Zaprasza nas do życia wiecznego, gdzie nie będzie zła, niesprawiedliwości, bólu. Jezus nie chcę armii, rządu, pałaców. Jezus chce nas zbawić i dać szczęście ponad czasowe.

  7. Hymnem ministrantów jest "Króluj nam Chryste". Drodzy ministranci i lektorzy zastanówcie się nad swoją służbą. Czy jesteście wzorem dla innych? Krzykiem że można robić piękne rzeczy w Kościele na chwałę Bożą. Czy innych prowadzisz do Boga? Jeżeli chcesz wstąpić do grona LSO nie wahaj się! Bóg chce żebyś mu służył przy ołtarzu i poza dając świadectwo prawdzie. Nie bój się. Warto być ministrantem i w pełni przyznać się do Jezusa Króla w życiu i środowisku, w którym mieszkasz. Niech Jezus Króluje w Tobie i Twoim życiu.

  8. Czy Jezus jest moim Królem? Czy zdobywasz Boże Królestwo? Czy budujesz Boże Królestwo w świecie? Oddaj się dziś cały Jezusowi, Królowi!


  Przypomnienia:

  1. W piątek św. Andrzeja Apostoła.

  2. W sobotę I sobota grudnia. Odmów różaniec!

  3. 2 grudnia rozpoczynamy Adwent - czas przygotowania do powtórnego przyjścia Jezusa oraz świąt Bożego Narodzenia. Nowy rok duszpasterski: "W mocy Bożego Ducha". Warto podjąć dobre postanowienie!

  4. Codziennie przeczytaj fragment Słowa Bożego! 

  Oceń ten wpis:
  Czas zmian
  Kilka myśli do Słowa Bożego z XXXIII Niedzieli Zwy...
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.