Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Krzyż w życiu

  DSC0098_20180724-190952_1
   
  Krzyż kto z nas nie zna tego znaku. Dwie drewniane belki. Znak jaki spotykamy od dziecka.

  Krzyż symbol odkupienia i zbawienia. Na nim Jezus oddał za nas życie abyś ty i ja miał życie wieczne.

  Krzyż symbol miłości Boga do człowieka. Miłości bez granic. Miłości ofiarnej. Miłości miłosiernej.

  Krzyż miejsce porażki szatana, zła i śmierci a miejsce zwycięstwa Boga!

  Krzyż znak naszej wiary i wartości chrześcijańskich.

  Krzyżem zaczynamy modlitwy i Eucharystię. Kapłan błogosławi nas znakiem krzyża.

  Krzyż towarzyszy nam całe życie. Na chrzcie rodzice i chrzestni kreślą nam na czole krzyż a jak umrzemy na naszym grobie będzie widnieć krzyż znak nadziei na nasze odkupienie i zmartwychwstanie.

  Krzyż nosimy na szyli. Jest to mój akt przyznania się do Jezusa i wiary w Niego. Jest to dowód że jestem uczniem Jezusa. Krzyż na szyli nie może być podyktowany trendem mody czy stylem!

  Krzyż obecny w przestrzeni publicznej woła o poszanowanie zasad moralności, uczciwości, dobra, prawdy wpisanej w dekalog. Krzyż w szkole, urzędzie, szpitalu, sądzie. Krzyż wszędzie gdzie są ludzie wiary. Czy w obecności krzyża stajemy się lepsi? Czy pamiętamy że jesteśmy katolikami? Czy czerpię siły z niego? Pamiętam jak jedna Pani w rozmowie że mną powiedziała: „I co z tego że krzyż jest wszędzie jak ludzie pod tym znakiem zachowują się niegodnie. Uczniowie ściągają, rządzący się kłócą, zapadają wyroki krzywdzące, dochodzi do korupcji, manipulacji, oszustw i tylu zła. Krzyż nam z powszechniał. I dokonujmy profanacji. Grzeszymy przy Krzyżu". I wiecie co? Kolana się pode mną ugięły i łzy po płynęły bo tak jest. I pomyślałem ile razy czyniłem zło w obecności krzyża? Jak zachowuje się przy krzyżu? Czy pamiętam czym ten znak ma być dla mnie? Musimy na nowo odkryć krzyż w przestrzeni publicznej. Jest w niej miejsce na znak naszego odkupienia. Nie zdejmujmy krzyży ani nie kryjmy ale odkryjmy w życiu społecznym i narodowym. Krzyż razi tych którzy się Go boją. Bo krzyż woła o nasze sumienia. Woła o nasze człowieczeństwo. Nie bój się krzyża niech przypomina Ci Bożą Miłość i będzie przykładem w ofiarowaniu siebie potrzebującym.

  Niech krzyże przy drogach i kościołach prowadzą nas do Bożej Wspólnoty. Gdzie pod krzyżem niech panuje pokój, jedności i miłość.

  Pewien już starszy kapłan mawiał że pusta strona krzyża jest dla nas. Tam jest nasze imię. Tam są nasze problemy, choroby, cierpienia, trudne sytuacje. Krzyż nie jedno ma imię. Bóg daje nam krzyż ale żaden nie jest na tyle ciężki żebyśmy Go nie unieśli. Z Bogiem wszystko można pokonać. Tylko trzeba przyjąć krzyż i iść za Jezusem. Proste w teorii a praktyka? Często nie przyjmujemy krzyża, buntujemy się, tracimy wiarę, nadzieje i miłość, upadamy, załamujemy się, nie radzimy sobie. Dlaczego? Bo nie łączymy swoich krzyży z Jezusem, nie ufamy Bogu i zapominamy o jego łaskach. Chcemy pozbyć się ciężaru krzyża a gdyby powiedzieć: „Jezu ufam Tobie", „Jezu Ty się tym zajmij", to nasz krzyż stałby się lżejszy, piękniejszy a może nawet cudowną drogą życia ku niebu. Uczeń Chrystusa przyjmuje krzyż jako program życia i go realizuje z Bogiem w Kościele.

  Po Krzyżu Wielkiego Piątku przyszła radość niedzielnego poranku i pustego grobu. Jezus nie został na krzyżu ani w grobie. Jezus zmartwychwstał. Krzyż stał się bramą. Krzyż stał się znakiem radości chodź był narzędziem najgorszej śmierci. I w naszym życiu po smutku będzie radość. I w naszym życiu krzyż może być drogą do szczęścia ziemskiego i wiecznego. Tylko dobrze zrozum logikę krzyża w życiu. Ażeby zrozumieć tą logikę trzeba miłować i wierzyć.

  Przy krzyżu Jezusa został Jan. Czy ty też jesteś w stanie być przy krzyżu naszego Pana?


  Oceń ten wpis:
  Moja droga z Chrystusem w Internecie
  W Jej ramionach znajdziesz spokój i uchronisz się ...
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.