Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Nawrócenie

  Rozważanie Słowa Bożego z 3 Niedzieli Zwykłej. 

  Tematem przewodnim dzisiejszej niedzieli jest nawrócenie.

  W pierwszym czytaniu z księgi proroka Jonasza słyszymy słowa Boga skierowane do proroka Jonasza aby wzywał mieszkańców Niniwy do przemiany. Boży Posłaniec wypełnia swe posłannictwo. Idzie i nawołuje  do przemiany życia i serca. Słowa Jonasza musiały być mocne - trafiły do mieszkańców. Ogłosili post i zmienili swe życie. Ulitował się Bóg i nie zesłał kary na grzeszne miasto. Czy nawrócenie Niniwitów i zmiana ich postępowania wynikała ze strachu przed karą? Być może tak. Każdy grzech pociąga karę. Jeżeli człowiek zrozumie swoje zło i zmieni się może liczyć na miłosierdzie Boga i jak mieszkańcy Niniwy może zostać uratowany. Tylko zmiana ta musi być szczera i prawdziwa. Za każdy czyn Bóg osądzi nas przy końcu życia i czasu. To od nas zależy jacy staniemy przed Bogiem i czy dostąpimy łaski miłosierdzia. Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny. 

  W psalmie powtarzamy: "Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami". Twoimi a nie moimi ścieżkami. Słowa modlitwy o to aby iść za Bogiem, być Bogu wiernym i Głosić Go wszędzie. To prośba aby zrozumieć i przyjąć wolę Bożą, aby iść drogą prawdy, wiary i dobra a nie schodzić na drogę zła, kłamstwa i grzechu.

  Jak rozumieć lepsze życie? Dla wielu to dużo pieniędzy, drogi samochód, willa, kariera, praca, sława, czerpanie z życia garściami bez zasad. Całkowite odrzucenie Boga, Ewangelii i Kościoła. To jest postać tego świata z Listu Pawła do Koryntian. Postać, która ma koniec i przeminie. Co pokażesz Bogu? Dom? Majątek? Dyplom? Samochód? A co z sumieniem? Co z twoim życiem? Wszystko przeminie. Twoje życie też. Nie wiesz kiedy. Świat też przeminie. Warto żyć wiarą i dobrem przez całe życie. Dbać o majątek i kapitał duchowy, który mamy a jak nie to ostatni dzwonek aby się zmienić i zacząć nabijać majątek, który nie przeminie, a który będzie naszą przepustką do Nieba. 

  Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. Stale i ciągle musimy się zmieniać. Każdy z nas ma swoje wady czy grzechy. Warto z nimi walczyć, zmieniać myślenie i postępowanie. Jezus w Ewangelii zaprasza nas do nawrócenia. Warto uczynić refleksję nad swoim życiem. Jak żyję? Jak postępuję? Jak wierzę? Czy spowiedz mnie zmienia? Czy przeze mnie nie cierpią inni? 

  Jezus mówi: wierz w Ewangelię. W Dobrą Nowinę. To jest Twoja moc do zmiany, to jest kompas do zbawienia i program życia. Czy czytasz Pismo Św.? Czy rozważasz je i nim żyjesz?

  Jezus powołuje apostołów, tych którzy głoszą Ewangelię. My wszyscy musimy głosić Jezusa swoim życiem. Nie lubimy słuchać napomnień. Wiemy lepiej. Warto posłuchać kogoś kto się nawrócił. Poczytać świadectwa lub żywoty nawróconych grzeszników. 25 stycznia będziemy przeżywali uroczystość Nawrócenia św. Pawła. Warto spojrzeć na życie Apostoła Narodów. Czasami warto też posłuchać księdza, dziadków, rodziców, nauczycieli lub niekiedy nawet przypadkowego człowieka, którego Bóg może uczynić naszym Jonaszem, który popchnie nas do zmiany. Ale to od nas zależy co zrobimy. Zmiana boli. Ale z Bogiem jest wszystko możliwe. Szaweł stał się Pawłem. Ty też możesz stać się prawdziwym apostołem.

  Zadanie na tydzień:

  1. Modlitwa za dziadków. Ich święto;)

  2. Warto pomodlić się o jedność chrześcijan. 

  3. Żyj tak aby inni pytali się o twoją wiarę.


  Oceń ten wpis:
  Apostoł w dresach
  Krajobraz nawiedzenia
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.