Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Nowy start

  Rozważanie Ewangelii I Niedziela Wielkiego Postu.

  W środę rozpoczęliśmy okres Przygotowania Paschalnego – Wielki Post. Wielu na znak pokuty wzięło udział w posypaniu głowy popiołem i usłyszało słowa: „Z prochu jesteś i w proch się obrócisz" oraz słowa z dzisiejszej Ewangelii „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Wymowne słowa na starcie zmagań wielkopostnych.

  Trudno jest współczesnemu człowiekowi uzmysłowić sobie, że jest prochem i że będzie prochem. Że nasze życie jest chwilą, nie będzie trwało wiecznie. Podobnie nasze ciało. Dlaczego człowiekowi trudno to przyjąć? Bo człowiek chce zaistnieć, chce się liczyć, być ponad wszystko, zmienić świat aby był bez prawa, wartości i moralności. Zagłusza sumienie. Stawia na zdrowie, wygląd, pęd za życiem, światem, technologią. Chce mięć coraz więcej. Nie liczy się człowiek. Ale czy tak może być? Nie! Każdy z nas jest prochem. Nie zależnie, czy jest bogaty, czy biedny. Piękny, czy brzydki. Chory, czy zdrowy. Mający dużo tytułów, czy żadnych. Najważniejsza jest dusza. To ona ma być bogata, piękna i zdrowa. To o nią należy dbać. Ćwiczyć poprzez sumienie.

  Często dbamy o kondycję ciała, ale czy dbamy o kondycję duszy? Bo możemy być piękni i zadbani na zewnątrz, a w środku brzydcy i zaniedbani.

  40 dni Wielkiego Postu, to czas duchowej siłowni, aby poprawić kondycje duszy. Jaki zestaw ćwiczeń? Nawrócenie i wiara w Ewangelię. Proste. Ale czy na pewno?

  Uderza widok jak wielu w środę popielcową idzie po popiół na głowę, a jak mało idzie po Jezusa do swojego serca – po Boski pokarm dający moc na drodze życia. Post to czas zmiany. Warto zmienić swoje życie i zaprosić do niego Jezusa.

  W Ewangelii czytamy że Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. Pustynia miejsce spotkania Boa z człowiekiem. Miejsce rozmowy z Bogiem. Przestrzeń ciszy i zadumy nad życiem w swoim sumieniu. Człowiek potrzebuje pustyni. Gdzie Duch zaprowadzi Go w Bożą obecność, gdzie będzie mógł rozmawiać z Bogiem i zmieniać swoje życie.

  Czy człowiek jest wolny od zła? Nie! Jezus był kuszony przez Szatana. My też jesteśmy kuszeni. Każdy inaczej. Współczesny świat mówi, że Diabeł to mit, bajka, legenda. To nie prawda. Szatan istnieje i na rożny sposób nas zniewala i kupuje. On jest realnym naszym przeciwnikiem. Chce naszego potępienia. Chce nas wykorzystać i zniszczyć. Jedno uchylenie drzwi może sprawić że te drzwi nigdy już się nie zamkną i Szatan będzie nas nachodził ze swoimi propozycjami i łatwą przyszłością i pseudo-wolnością. One będą realne, będą piękne i będą nas kusić. Ale to od człowieka zależy kogo będzie słuchał. Jezusa czy Szatana. Ewangelii, czy tego świata z jego zniewoleniem.

  Jak skutecznie walczyć z Szatanem? Przez modlitwę, Słowo Boże, Sakramenty i życie według przykazań. Nie dyskutuje się ze złem, ale podejmuje walkę. Codziennie poprzez małe i duże wybory, decyzje, czyny i słowa.

  Walka ze złem, szatanem, grzechem to nasze zadanie na Post aby poprawić kondycję ducha. Zmagania aby przez 40 dni porzucić starego człowieka grzesznego a stać się nowym człowiekiem w Jezusie.

  Nie mów, że masz aż 40 dni. To tylko 40 dni, aby się nawrócić i pięknie przygotować do Wielkanocy.

  Więcej się módl – weź udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach, skorzystaj z rekolekcji i spowiedzi. Pość w określonej intencji np. nawrócenia grzeszników. Wspieraj jałmużną potrzebujących – Caritas organizuje wiele akcji dla potrzebujących np. skarbonka wielkopostna, zakup paschaliku na stół świąteczny, baranka wielkanocnego i wiele innych. Może warto dołączyć do jakiejś grupy katolickiej. Wyjść do ludzi i działać. 

  Ciągle musimy się nawracać i korygować życie. Na nowo uwierzyć w Jezusa, który chce nas odkupić i zbawić, który za nas dał przybić się do krzyża, umarł i zmartwychwstał abyśmy mieli życie w pełni.

  Na starcie Wielkiego Postu rozpocznij zmagania o nowe życie, abyś i Ty zmartwychwstał do nowego życia w Bogu.

  Zadania na tydzień:

  22 luty Święto Katedry Św. Piotra. Warto pomodlić się za papieża Franciszka.

  Weź udział w nabożeństwach Wielkopostnych.

  Więcej czasu spędzaj na modlitwie. 

  Oceń ten wpis:
  Wielki Post - na drodze duchowego POSTępu!
  Ruch Czystych Serc Łódź
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  niedziela, 24, marzec 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.