Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Oczekiwanie. I niedziela Adwentu

  advent-2995867_1920
   Stało się! Zaczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski i kościelny 2018/2019.

  Tak to już jest w liturgii, że nowy rok zaczynamy w I niedzielę Adwentu. Rok duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem "W mocy Bożego Ducha". Już 2. rok będziemy odkrywać Ducha Świętego. W tym roku szczególnie poprzez odkrycie darów i charyzmatów, jakie Duch Święty udziela. Warto odkryć w swoim życiu Ducha Świętego. Prosić o jego dary i odkrywać charyzmaty. Z Duchem Świętym można zrobić wiele w życiu i świecie. Czy chcemy odkrywać Osobę Ducha Świętego, czy ducha tego świata? Warto odnaleźć modlitwę Św. Jana Pawła II, którą codziennie odmawiał do Ducha Świętego. Modlić się nią, a Duch Święty będzie przez nas działał.

  Adwent czas radosnego oczekiwania. Oczekiwanie. Współczesny świat nie lubi czekać. Nawet na Boże Narodzenie. Ledwie znikną znicze, a już w sklepach choinki, dekoracje świąteczne, zabawki i muzyka świąteczna. Przez konsumpcjonizm niszczymy Adwent, ale i Boże Narodzenie.

  W Adwencie czekamy na dwa wydarzenia. Pierwsza istota Adwentu to oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa w chwale - Paruzja. Druga istota Adwentu, po 17 grudnia, skupia już nas bezpośrednio na oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Postaciami Adwentu są Prorok Izajasz, który zapowiedział przyjście Mesjasza, Jan Chrzciciel, który przygotowywał ludzi na przyjście Mesjasza i wskazał na Jezusa oraz Maryja, która powiedziała tak Bożym zamiarom i stała się Matką Syna Bożego. Warto w Adwencie podjąć dobre zobowiązanie np. pojednanie z wrogiem, bycie miłym dla osób, które sprawiają nam przykrość, pomoc potrzebującym, czy większy czas na modlitwę. Warto wziąć udział w Roratach i z Maryją oczekiwać na Jezusa. Jezus musi narodzić się w nas, dlatego warto pojednać się z bliźnim i Bogiem, ku temu niech posłuży spowiedź. Warto stawać się lepszym człowiekiem. Warto poprzez Adwent przygotować się do Bożego Narodzenia na 100%, nie tylko zewnętrznie poprzez dekoracje i porządki, ale wewnętrznie poprzez przemianę i dobro niesione innym.

  Nasze życie jest Adwentem. Cały czas czekamy na coś. Obiekt pożądania zmienia się wraz z wiekiem. Ale wszyscy czekamy na spotkanie z Bogiem i na powtórne przyjście Jezusa. Nie znamy czasu, dlatego nasze życie powinno być czasem czuwania i modlitwy.

  W pierwszym czytaniu z Księgi Jeremiasza czytamy o Potomku Dawida, który będzie wymierzał sprawiedliwość i prawo na ziemi. Tym Potomkiem jest Jezus, który będzie sądził ludy sprawiedliwie przy powtórnym przyjściu. Oczekujemy na ten czas. I mamy okazję aby jak najlepiej przygotować się do owego dnia poprzez naszą wiarę i miłość, z której Jezus nas oceni. Nie bójmy się! Bóg jest sprawiedliwy ale i miłosierny. Czy boję się Bożej sprawiedliwości?

  W psalmie powtarzamy Do Ciebie, Panie, wznoszę moją duszę. Jeżeli  nasza dusza będzie przy Bogu nie straszny nam dzień sądu. Jeżeli z Bogiem będziemy zaczynać i kończyć dzień, jeżeli będziemy kochać Boga i bliźniego, jeżeli będziemy żyć według dekalogu i pogłębiać wiarę oraz dawać świadectwo, nie musimy się bać dnia sądu. Dostaniemy to, na co zasłużyliśmy. Warto się zapytać: Czy żyję jakbym dziś miał stanąć przed Bogiem?

  W drugim czytaniu z I listu Św. Pawła do Tesaloniczan słyszymy, że mamy utwierdzać się w świętości na przyjście Chrystusa. Świętość i zdobywanie świętości jest kluczem do Królestwa Niebieskiego i Wiecznej Chwały. Świętość zdobywa się w codzienności poprzez małe kroki dobra. Każdy powołany jest do świętości. Świętość to również stałe nawrócenie i praca nas swoim życiem. Czy zdobywasz świętość? 

  W Ewangelii czytamy o Oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana. 

  Pierwsza perykopa mówi o znakach, jakie będą towarzyszyć pojawieniu się Jezusa: Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Trochę straszny opis. Ale Jezus wlewa nadzieje ze to Jego przyjście.  Nadejdzie Syn Człowieczy, Odkupienie i mamy nabrać ducha i podnieść głowy. Być odważni i radośni, bo to nie koniec, ale początek Bożego Królestwa, nowego świata i nasza świetlana przyszłość.

  W drugiej perykopie Jezus przestrzega nas, aby nasze życie  i serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych. Możemy być przywiązani do doczesności i zapomnieć o wieczności i że cały czas zabiegamy o niebo. Tymczasem dzień ten może przyjść nagle i nas zaskoczyć. Będziemy zdziwieni i nasze życie może być dalekie od ideału. Dlatego już dziś, jeżeli trwasz w grzechu i słabości, rozpocznij walkę i zmieniaj się na lepsze. Czasami będąc na dnie trzeba zrobić wszystko, aby się od niego odbić. Niech dzień przyjścia Jezusa nie zaskoczy Cię, ale będzie dniem upragnionym i wyczekiwanym. Odrzuć zło i zdobywaj Boże Królestwo dobrem. Jak czekasz na dzień Paruzji?

  W trzeciej perykopie Jezus daje nam przepis na Adwent i na całe nasze życie będące Adwentem: Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie. Czuwać i doczytywać znaki czasu. Modlitwa czas rozmowy i bycia z Bogiem. Czy czuwam, a może przysypiam i myślę że jakoś to będzie, że Jezus jeszcze nie przyjdzie? Czy modle się? Czy czuwam poprzez dobre czyny i odkrywanie daru wiary, nadziei i miłości? Czy modlę się dziękując i wielbiąc czy tylko prosząc?

  Adwent to 4 niedziele. Mało i dużo aby zrozumieć istotę tego czasu. Oczekuj Pana! On przyjdzie w chwale ale i narodzi się 25 grudnia. Oby narodził się w twoim sercu i życiu. O to prośmy Ducha Świętego!

  Przypomnienia:

  2.XII. I Niedziela Adwentu. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski „W mocy Bożego Ducha"

  6.XII. Świętego Mikołaja Biskupa warto obdarować kogoś upominkiem;) I Czwartek Miesiąca

  7.XII. I Piątek Miesiąca

  8.XII. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  9.XII. Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie  

  Weź udział w Roratach. 

  Warto nabyć poświęcony opłatek. Zakup Świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas. "Każda świeca daje potrzebującym dzieciom wakacyjny wypoczynek, ciepły posiłek, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji, ale też ratuje w sytuacjach bez wyjścia. Idea świątecznej świecy Caritas rozlewa się również poza granicami naszego kraju". Więcej na http://wigilijnedzielo.caritas.pl/

  Oceń ten wpis:
  Rzymski uśmiech Pana Boga
  Czas zmian
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.