Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Ambona młodych

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Piękni od samego początku

  baby-3289174

  ​W moim otoczeniu dużo się mówi o świętości życia. Duża część moich przyjaciół, rodziny, znajomych jest mocno zaangażowana we wspólnotach katolickich. Są to ludzie, w których życiu wiara ma bardzo ważne miejsce. Jednak nie są to jedyne osoby wokół mnie. Żyję również w innych środowiskach. Nie unikam towarzystwa grup o innych przekonaniach, skrajnie różnych światopoglądach, odmiennych zasadach. Otaczająca mnie rzeczywistość stanowi kolaż zbudowany z ciekawych osobowości, zdarzeń i przemyśleń. W ostatnim czasie zaś szczególnie mocno wyodrębnił się w tym wszystkim temat piękna. Wydawać się może dosyć banalnym zagadnieniem albo (wręcz przeciwnie) przesadnie pompatycznym. Chciałabym jednak ominąć obie te skrajności i spróbować uplasować się gdzieś w środku, najlepiej jak najbliżej codzienności, bo wbrew pozorom to ona odgrywa największe znaczenie.

  Wiele grup stanowi także wiele spojrzeń. Nie omija to oczywiście również wątku piękna, a raczej „bycia pięknym". Znam (i myślę, że Ty też) ludzi, którzy postrzegają piękno w kategoriach powierzchowności. Wśród moich znajomych nie trudno spotkać i kogoś, dla kogo sfera ta zawiera się wyłącznie w tym, co duchowe. Ponownie skrajności. Dużo mniej miałam jednak styczności z tymi, dla których piękno

  1.Jest obecne zarówno w duszy jak i w ciele.
  2.Wiąże się nieodwracalnie z egzystencją. Jest samym życiem.

  O ile pierwszy punkt jest jeszcze dosyć popularny, o tyle drugi nie jest tak często brany pod uwagę w zwykłych rozmowach między ludźmi. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy jesteś piękny? Czy myślałaś kiedyś o tym czy jesteś piękna? Nie przystojny, nie ładna, nie pociągający, nie urzekająca. Piękny i piękna. Mam wrażenie, że słowo „piękno" trochę nas przeraża i przytłacza. Piękny może być obraz w Muzeum Narodowym, pejzaż w Tatrach lub gest bohatera. To pojęcie zostaje poniekąd wyparte ze sfery zwykłego życia. Oczywiście, nie dla wszystkich, ale mimo wszystko myślę, że dla większości z nas. Jeszcze jedno pytanie. Czy pomyśleliście kiedyś o tym, że jesteście piękni tylko dlatego, że JESTEŚCIE? Wpadliście na to, że niczego Wam więcej do tego nie potrzeba? Czy postawiliście kiedyś taką równość?

  JESTEM = JESTEM PIĘKNY

  „Piękni od poczęcia są narodzeni i jeszcze nienarodzeni, pełnosprawni i niepełnosprawni, chciani i kochani, jak również ci, których początek życia nie spotyka się z miłością – tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk. – Często zapominamy, że miarą wartości ludzkiego życia nie jest jego „przydatność" dla społeczeństwa, bo życie samo w sobie jest wartością fundamentalną, której nie należy niczym mierzyć. Jest pięknem samym w sobie i od poczęcia." (dlazycia.info)

  Jesteś piękna od poczęcia. Jesteś piękny od poczęcia. Nie za coś, nie dzięki czemuś. Jesteśmy piękni, ponieważ codziennie zdarza się cud, na który składa się suma naszych oddechów. Cud zawarty w wartości życia, która niezbywalnie opisała Cię za pomocą jednego słowa. PIĘKNA. PIĘKNY. I nie chcę w tym momencie zmotywować Cię niczym trener personalny lub psycholog. Nie chcę Cię przekonywać na siłę. Chciałabym tylko, żebyś Ty, który to czytasz, się zastanowił. Gdyby w otaczającym nas świecie zmienić chociaż jeden czynnik, gdyby zastąpić czymś innym chociaż jeden pierwiastek, człowiek nigdy nie pojawiłby się na Ziemi. Jest on sumą wyjątkowych wydarzeń, które tylko w takim ułożeniu w jakim są mają sens.Chyba można nazwać to pięknym?

  Oceń ten wpis:
  "Jestem z tobą" czyli o relacji z Bogiem
  Za rękę z Ojcem Pio
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  piątek, 18, styczeń 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.