Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Przedwakacyjne rozważania...

  bible-1031288

  Zbliżają się wakacje. Czas wypoczynku od obowiązków i zabiegania. Czas rekreacji i wytchnienia.

  Pan Jezus na kartach Ewangelii kazał Apostołom odpocząć. Wiedział, że człowiek potrzebuje czasu odpoczynku, aby nabrać sił przed kolejną misją i zadaniami. Musi naładować baterie te fizyczne i duchowe, aby nadal się rozwijać w pełni i nie wyczerpać.

  Wakacje są darem od Boga. Co człowiek robi z tym darem? Jaka jest recepta na udane wakacje?

  Pragnę tym tekstem nakreślić kilka punktów recepty, myślę że dobrej nie tylko na wakacje. Nie będę pisał gdzie jechać, z kim, za ile, co zabrać. Nie. Ale jak przeżyć wakacje i nie stracić wiary.

  Zawsze, niezależnie od czasu i miejsca pamiętaj, że jesteś człowiekiem wiary. Musisz dawać dobry przykład w słowie, czynach i modlitwie. Tak, aby Ci którzy Cię nie znają wiedzieli, że jesteś katolikiem. Wszędzie! Nie na pół gwizdka i gdzie Ci pasuje. Wszędzie! W pracy, szkole, na uczelni i urlopie. Twoje życie niech będzie piątą Ewangelią dla drugiego.

  Pamiętaj o rozmowie z Bogiem – modlitwie. Jeżeli Bóg jest twoim przyjacielem rozmawiaj z Nim. Nie możesz mieć przyjaciela i milczeć! Pacierz poranny i wieczorny. Czytanie Pisma Świętego i medytacja nad nim i wprowadzenie go w życie. Dobra Nowina to mój program życia! To mój kompas. Dekalog to podstawa postępowania. Warto modlić się na Różańcu codziennie jak i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Młodzieży polecam litanię do Świętego Józefa. Warto zaprzyjaźnić się ze swoimi patronami, którzy mogą być dla Ciebie wzorem w życiu i pośrednikami w Niebie.

  Eucharystia. Uczta Słowa Bożego i Ciała Pańskiego. Każda Msza Święta umacnia nas w drodze do Nieba. Dobrze przeżyta Liturgia to rozwój naszej wiary i moc w życiu. W każdym miejscu sprawowana jest Eucharystia. To od Ciebie zależy czy będziesz w Kościele czy gdzieś indziej. Czy wygra chęć oddania czci Bogu i wzmocnienia ducha czy nasza wygoda i lenistwo. To świadczy komu w życiu służysz. Nie wyobrażam sobie życia bez pokarmu. Nie wyobrażam sobie jak katolik może żyć bez Bożego Pokarmu, bez Eucharystii i Boga. A ty jak to widzisz? Może to normalne. Ale określenie wierzący niepraktykujący brzmi jak żyjący nieoddychający. Nonsens prawda. Przemyśl i idź na Eucharystię!

  Jak idziesz na ucztę musisz być czysty i piękny. Nie idź na Ucztę Eucharystyczną brudny od grzechu. Chodź często do Spowiedzi. Jezus w swym Miłosierdziu czeka na Ciebie w posłudze kapłana w konfesjonale. On nie męczy się wybaczaniem. Bóg nie mówi – jaki ty zły jesteś. Nie! On czeka z Miłością i nie potępia Cię. Ile razy zechcesz On jest i chce Ci pomóc. Nie bój się!

  Mam tyle czasu i nie mam co zrobić. Nudzę się i siedzę w domu. Możesz to zmienić! W Kościele przez duże K istnieje wiele grup duszpasterskich i modlitewnych. Idź do ludzi wiary, wartościowych i z pasją. Spędzisz dobrze czas i znajdziesz Jezusa we Wspólnocie Uczniów Jezusa. Warto należeć do wspólnoty!

  Uważaj na podszepty złego. Tak liczne uzależnienia – alkohol, nikotyna, narkotyki, Internet, pornografia, sex, pieniądze, sława, hazard itd. Zniewolenia duchowe na każdym kroku – zabawa w wywoływanie duchów, magia, wróżby, talizmany itd. Promowanie życia w nieczystości, wulgarności, brawurze, upadku i grzechu wszędzie w mediach i przestrzeni publicznej, a miejsce dla Boga na marginesie. Szatan istnieje. On wmawia ludziom skutecznie że Go nie ma i że Piekła nie ma. Tak rodzi się dramat człowieka. Bo ma wybór i często wybiera zło i szatana, który omamia człowieka pseudowolnością i niszczy Go. Wakacje to zwiększony czas aktywności zła. Człowiek bombardowany jest ochłapami z piekła. Dużo czasu rodzi różne pomysły. Czasami głupie, czasami ze złem ukrytym i zakamuflowanym. Pomysły, które mogą zniszczyć życie fizyczne i duchowe.

  Myśl po Bożemu, żyj po Bożemu i mów o Bogu i czyń dobro. Jak? Ufaj Bogu! Nie sobie, nie marnością i ideologi. Bogu i Tylko Jemu! Bądź przy Nim i zaproś do swego życia na dobre i na złe jako swego Pana i Przyjaciela. Nie wstydź się Boga.

  Wakacje to dar. Co zrobisz z tym darem? A co robisz z największym darem życiem? Co robisz ze swoją wiarą? Kogo wybierasz? Komu służysz i jak zmieniasz życie?

  Może trudne te pytania, ale zadaj je sobie jeżeli nazywasz się Katolikiem. Zadaj jeżeli chcesz tworzyć prawdziwy Kościół Jezusa, a nie wydmuszkę wspólnoty. Znam osoby, które uważają się za wierzących i popierają czarne marsze. Czy można być za cywilizacją życia a za razem i śmierci? Nie. Dlatego Katolik musi trwać przy Bogu i Kościele, przy Jego nauce i bronić wszędzie poprzez czyn i słowo. A za osoby, które wybiórczo szanują i przestrzegają nauczanie Kościoła trzeba się modlić o opamiętanie. Może i ty masz wizje swojego Kościoła i nauki. Ale czy będzie to jeszcze Kościół Boży?

  Twoje wakacje świadczą o twojej wierze w całym roku i życiu.

  Pamiętaj o bezpieczeństwie fizycznym i duchowym.

  Wybierz się w miejsce ciche i spokojne. Niech te wakacje będą czasem zadumy nad życiem i postępowaniem. Nad wiarą i miłością. Może podejmij trud pielgrzymki do miejsca świętego i do swego wnętrza, gdzie jest Bóg. Czeka tam właśnie na Ciebie! Życzę Ci znajdź Boga albo odkryj Go na nowo!


  Ps. Witam po nieobecności. Wracam z nową siłą i rozważaniami. Co półtora tygodnia będę wstawiał nowe teksty. Komentuj i dziel się swoim zdaniem!


  Oceń ten wpis:
  Nieoczekiwany dotyk
  Weekend Pełen Łaski
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.