Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Radość. III Niedziela Adwentu

  advent-2995966

  3. niedziela Adwentu nazywana jest niedzielą Gaudete, czyli niedzielą radości. W liturgii może być użyty kolor różowy. Nazwa tej niedzieli wzięła się z antyfony na wejście: Radujcie się zawsze w Panu. Dlaczego? Jezus jest blisko. Już wkrótce skończy się Adwent i będziemy świętować narodzenie Bożego Syna. Przepełnia nas już radość i szczęście jakie wniesie Jezus do naszego serca i życia.

  Słowo Boże 3. niedzieli przepełnione jest radością z zapowiedzianego przyjścia Chrystusa i z daru odkupienia, jakie przynosi. Spójrzmy na teksty Słowa Bożego z dzisiejszej niedzieli.

  W I czytaniu z Księgi Proroka Sofoniasza wyrażona została zachęta do tego abyśmy się cieszyli i radowali. Pan oddalił od nas wyroki i usunął naszego nieprzyjaciela. Pan jest wśród nas i mamy się nie bać. Pan, który zbawia odnowi nas swoją miłością. To jest powód radości. Bóg jest wśród nas, swojego ludu, który kocha. Czy zdaję sobie sprawę że Bóg jest wśród nas, w Kościele? Czy cieszę się z bliskiej obecności Pana? Czy zdaje sobie sprawę że Bóg mnie kocha?

  W psalmie powtarzamy: Głośmy z weselem: Bóg jest między nami. Bóg jest w Słowie Bożym, Sakramentach Świętych, Kościele i powinien być w naszym życiu. Mamy wiele możliwości, aby spotkać Boga i aby innych do Boga przyprowadzić. Bóg chce być między nami, ludźmi słabymi i grzesznymi, aby nam pomóc i nas zbawić. Musimy walczyć ze swoimi grzechami, ale sami nic bez Bożej pomocy nie zrobimy, dlatego prośmy o pomoc Boga. Z Bogiem wszystko jest możliwe. Cieszmy się, że mamy Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego, który jest blisko nas, z którym możemy rozmawiać, który dał nam życie, chce być blisko i dać szczęście. Chce się narodzić w naszym życiu i sercu, który oddał swoje życie abyśmy byli wolnymi i nowymi ludźmi. Czy cieszę się z bliskości Boga? Czy odkrywam bliskość z Bogiem w modlitwie i sakramentach?

  W II czytaniu z Listu Świętego Pawła do Filipian, Apostoł Narodów piszę nam, że Pan jest blisko. Bliskość Boga ma nas radować. Mamy się zbytnio nie martwić, a wszystkie nasze sprawy mamy przedstawiać w modlitwie Bogu. A Bóg będzie strzegł naszych serc i myśli. Czy w życiu jest w nas radość prawdziwa? Czy zdajemy sobie sprawę z wielkiej mocy modlitwy, którą jest rozmowa z Bogiem? Czy proszę, dziękuję i wielbię Boga w modlitwie? Czy wyrażam Bogu wdzięczność? Niech ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem będą czasem modlitwy. Rano, wieczorem, ale i w czasie dnia niech rozmawiam z Bogiem, o tym co noszę w swym sercu, co spotyka mnie w życiu, o swoich planach i przyszłości. Odpowiedzi na trudne pytania szukajmy w Piśmie Świętym. Odkryjmy moc modlitwy i Słowa Bożego, które niech nas owocnie i radośnie przygotuje do przyjścia Jezusa.

  W Ewangelii Łukasza Jan Chrzciciel zapowiada nowy chrzest. Ale zanim daje kilka wskazówek dla różnych grup społecznych, przede wszystkim dla nas, jak przeżyć Adwent ale i życie, które jest Adwentem.

  1. Kto ma dwie suknie, niech się podzieli z tym, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni. Dzielenie się dobrami materialnymi i żywnością. Tak wielu jest tych, którym możemy pomóc na wiele sposobów. Może to być ktoś kogo znamy, kogo spotykamy, ale nie dostrzegamy jego potrzeb lub nie chcemy. Watro aby ostatnie dni Adwentu były czasem pomocy udzielonej tym, dla których święta mogą nie byś radosne. Poprzez mały czyn i gest możemy to zmienić choćby poprzez świece Caritas czy zbiórkę żywności jak i sami wychodząc do potrzebujących.

  2. Nie pobierajcie nic więcej ponad to, co wam wyznaczono. Często mamy ochotę wymagać więcej od innych, niż od siebie. Lubimy nakładać na innych ciężary, których nie lubimy lub z lenistwa, chęci władzy, czy gorliwości źle pojętej dla swojej dumy czy pokazania się. Tymczasem mamy wymagać od siebie. I mamy w sposób dobry czynić innym zgodnie z zasadami moralności i etyki.

  3. Na nikim pieniędzy nie wymuszajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na waszym żołdzie. Tak wielu możemy w codzienności uciskać poprzez złe słowa i czyny. Obmowa, plotki, fałsz, obłuda, wyrządzanie krzywd na majątku i sławie. Często nie zdajemy sobie sprawy jak może zniszczyć słowo i zranić. Nie oceniajmy innych, nie sądźmy i nie walczmy, ale miłujmy i wyciągajmy ręce na zgodę. Niech jednoczy nas wiara i miłość. Niech jedność świąteczna nie skończy się 27 grudnia ale trwa na co dzień. W jedności i pokoju można zrobić wiele pięknych rzeczy w Kościele i Polsce. Katolik to człowiek pokoju i jedności, ale przede wszystkim dobra.

  Lud myślał że Jan jest Mesjaszem lecz on wskazuje na mocniejszego, który będzie chrzcił ogniem i duchem. To Jezus dał nam Ducha Świętego, który umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według ich zasad. Każda zmiana w życiu bez zaproszenia Jezusa i Ducha Świętego, bez mocy Bożej nie uda się. Dlatego zaprośmy Boga do naszego życia. 

  Jan mówi również: Ma on wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym. Syn Boży będzie nas sądził SPRAWIEDLIWIE według naszego postępowania. Trafimy albo do nieba albo do piekła. Będziemy z Bogiem szczęśliwi albo z dala od Boga i nieszczęśliwi. Od nas zależy nasza przyszłość wieczna. Sąd Ostateczny to rzeczywistość przyszła. Obecnie mamy czas, korzystajmy z MIŁOSIERDZIA. Niech spowiedź, sakramenty i modlitwa przemienią nas i przygotują do wieczności.

  Już za tydzień narodzi się Boży Syn. Radujmy się! Niech ostatnie dni zmienią nasze serce i życie. Przygotujmy przede wszystkim je, a nie mieszkania. Jezus chcę być w czystym sercu. On chce narodzić się w nas! Ale czy ty chcesz aby On narodził się w Tobie? Czy chcesz być naprawdę szczęśliwy? 

  Oceń ten wpis:
  Oto Bóg przyszedł, aby nas zbawić. IV Niedziela Ad...
  Bóg ma plan dla każdego z nas
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  piątek, 22, marzec 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.