Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Ambona młodych

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Talenty? Czy ja też coś mam?

  ikonadowzrastania

  Jedną z najgorszych rzeczy, jaką można zrobić dziecku w okresie jego wzrastania, jest brak pochwał. Brak mówienia mu o tym, że jest świetnym dzieciakiem, że ma bardzo dużo zalet, że wiele w życiu osiągnie, w przyszłości wyda plon wycofania, lęków i litrów wylanych łez.


  Kompleks niższości w dzisiejszych czasach atakuje z zawziętością geparda.

  Czyha i atakuje, aby wpędzić kolejną młodą osobę w dół bólu i rozpaczy, z którego wygramolić się jest bardzo trudno. Prawdziwa wartość Kiedy nie znamy swojej prawdziwej wartości, jesteśmy jak łyżwiarz, który zamiast łyżew, ma na nogach trampki. Gdy nie posiadamy wiedzy o swoich zaletach i talentach, życie jest dla nas kruchym lodem. Czas wreszcie z niego zejść i założyć nowiutkie łyżwy, aby nasze życie nabrało smaku i rozpędu. Tymi łyżwami będzie świadomość tego, co jest w tobie wartościowe. Nie jesteś zwykłym młodym człowiekiem. Jesteś niezwykłym młodym człowiekiem, którego sam Bóg, zaprojektował z niezwykłą starannością. Jesteś arcydziełem Stwórcy, wyposażonym przez Niego we wszystko, co ci potrzebne, aby spełniać Jego misję tu na ziemi. Nie tylko Kamil Stoch ma wielki talent. Nie tylko Robert Lewandowski jest coś wart.

  Dla Boga wszyscy jesteśmy równi, każdy z niezwykłymi talentami i zdolnościami. Życie człowieka to kopalnia, której głównym złożem są konkretne talenty, a każdy je odkrywa. Istota talentu Nie myśl, że ty nie masz żadnych niezwykłych talentów, nie mierz wszystkich jedną miarą. To, jak wielki drzemie w tobie potencjał, wie tylko Jezus i... ty sam. Zajrzyj w głąb siebie. Przypatrz się swoim zamiłowaniom, swoim mocnym stronom, swoim sweet spotom. Terminem tym, Max Lucado, amerykański pisarz, określa momenty, w których nasze pragnienia łączą się z naszymi mocnymi stronami, co w konsekwencji daje nam poczucie: „Tak, właśnie do tego zostałem stworzony!". Może świetnie przemawiasz, lubisz wystąpienia publiczne, a może wręcz przeciwnie, świetnie odnajdujesz się w biurze projektowym? Być może uwielbiasz opiekę nad dziećmi, składanie mebli, śpiewanie, szydełkowanie lub motywowanie innych?

  Jedno jest pewne, każdy z nas ma to coś w sobie, niekiedy tylko potrzeba czasu, aby to odkryć i rozwinąć. Talent to nieprzeciętna umiejętność wykonywania danej czynności, dana nam od Stwórcy.

  Talenty jednak nie są nam dane, aby wykorzystywać je dla siebie i się nimi chlubić. To próżność. Bóg daje nam niezwykłe zdolności po to, abyśmy dzięki nim mogli oddawać Jemu chwałę i czynić ten świat lepszym. Ewangelizacja poprzez talenty Rozwijajmy swoje talenty, realizujmy się w tym, co kochamy, a poprzez to przekazujmy miłość Jezusa, a ten świat już niedługo zacznie się zmieniać. Pamiętaj, że Bóg ma plany większe, niż nasze marzenia. Kiedyś usilnie marzyłem o wydaniu własnej książki. Zacząłem pisać i modlić się. Wystarczyłoby mi najmniejsze wydawnictwo, które zechciałoby wydać moją twórczość. Bóg zaskoczył mnie, jak zima każdego roku zaskakuje biednych drogowców. Pozwolił wydać mi książkę, w jednym z największych i najlepszych wydawnictw katolickich w Polsce. Bóg nie jest minimalistą, On zaskoczy także ciebie.

  Nie słuchaj tego, co mówią ci inni. Być może ktoś okłamał cię w dzieciństwie, mówiąc ci, że jesteś do niczego, a ja właśnie w tym momencie chciałem powiedzieć ci, że jesteś wspaniały/wspaniała. Jesteś ukochanym dzieckiem Boga, który nie spocznie, dopóki tego nie zrozumiesz i nie oddasz Mu wszystkich swoich obaw i lęków. Oddal od siebie myśli, że nic w życiu ci się nie uda. Masz wiele pięknych talentów i Duch Święty nie może się doczekać, aby rozpalić twoje serce pragnieniami, jak najlepszego ich wykorzystania! Zaparcie się samego siebie Tau, Arkadio, Heres, Pax, zespół Muode Koty, Augustyn, Turysa, to tylko przykładowe ksywki polskich raperów, którzy odnajdując w sobie talent rapowania, postanowili wykorzystywać go na chwałę Boga, przyciągając poprzez to wielu młodych do Jezusa. Mogli wybrać swoje własne zyski, mogli nagrywać o jaraniu, imprezowaniu i szybkich przyjemnościach, jednak miłość Boga odmieniając ich serce, motywuje ich do tworzenia dla Miłości, co niejeden raz oznacza rezygnowanie z profitów. Tau, przed nawróceniem nagrywając pod innym pseudonimem, był w jednej z najlepszych wytwórni rapowych w Polsce. O Asfalt Records marzy każdy młody adept hip-hopu. Jednak to, co uczynił Tau po swojej przemianie, zaszokowało cały rapowy światek. Piotrek opuścił szeregi Asfaltu, zakładając swoją własną wytwórnię – Bozon Records, której celem, jak sam wyznaczył, będzie niesienie Prawdy. Nie miał nic. Pieniędzy, zabezpieczeń, czy dużych znajomości. Miał za to wielkie serce wypełnione motywacją, aby z całych swych sił i talentów, działać dla Jezusa. To wystarczyło, resztą zajął się ON sam i dziś Tau, z blisko 100 tysiącami polubień na fejsie, złotymi płytami i wielką rzeszą fanów, jest jednym z najlepszych polskich raperów.

  Czas na ciebie!

  Ty też masz swoją wielką, piękną drogę życia. Pamiętaj, jesteś osobą, którą Bóg powołuje do konkretnej misji, danej tylko tobie, abyś wypełnił ją poprzez swoje zdolności, zapał i ewangelizowanie. Jeśli ty odpuścisz, kto ma spełnić tę misję? Nie ma drugiego ciebie, i to jedynie od ciebie zależy, czy pozwolisz Jezusowi działać, poprzez twoje życie. Oddal lęki, otwórz serce. Zrób Bogu miejsce i zacznij dla Niego działać. Resztą zajmie się ON.

  Jesteś ukochanym dzieckiem Boga, który nie spocznie, dopóki tego nie zrozumiesz i nie oddasz Mu wszystkich swoich obaw i lęków.


  Oddal od siebie myśli, że nic w życiu ci się nie uda.

  Masz wiele pięknych talentów!  Damian Krawczykowski
  katolicki pisarz młodego pokolenia, koordynator akcji ewangelizacyjnej "Akademia Apostołów"

  Tekst ukazał się w marcowym numerze tygodnika "Wzrastanie"

  Oceń ten wpis:
  Żyjemy w cywilizacji zakłamania czy cywilizacji mi...
  Dołącz do ogólnoświatowej dyskusji przed Synodem

  Related Posts

   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  niedziela, 24, marzec 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.