Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Uzdrowienie

  Rozważanie Słowa Bożego na V Niedzielę Zwykłą

  Jezus uzdrawia chorych. Najpierw teściową Piotra a później tłumy chorych i opętanych.

  Jezus chce uzdrowić każdego człowieka. Chce mu pomóc i wydobyć z bólu, cierpienia i zranień ducha i ciała. Tylko czy człowiek zbiera się u drzwi gdzie jest Jezus? Czy wierzy że Jezus może go uzdrowić? Wiara jest podstawą w uzdrowieniu i mocą w życiu.

  Piękna jest podstawa uzdrowionej teściowej Piotra, która po uzdrowieniu służy Jezusowi. Dobry przykład dla nas. Tyle razy Jezus nas uzdrawia w sakramencie pokuty i pojednania. Uzdrawia nasze duchowe zranienia, często te zranienia są połączone z kondycją naszego ciała. Poprzez złe wybory może cierpieć duch i ciało. Chorzy dostępują łaski w sakramencie namaszczenia chorych, spowiedzi i komunii, w których jest moc i ukojenie. Jezus i dziś nie zostawia człowieka a działa w sakramentach i Kościele.

  Czy nasze życie po uzdrowieniu w spowiedzi się zmienia? Czy bardziej nie popadamy w choroby duszy? Dlaczego tak jest? Dlatego że może nie jesteśmy blisko Jezusa i nie służymy Mu. Służymy temu światu i swoim zachciankom a nie Bogu. A jak mam służyć Jezusowi? Głosząc go światu.

  Święty Paweł w II czytaniu z I Listu do Koryntian pisze: „Biada mi bowiem, gdybym nie głosił Ewangelii". Ewangelia do Dobra Nowina. Od chrztu, a szczególnie bierzmowania jesteśmy wezwani aby głosić Słowo Boże i żyć wiarą. Czy tak jest?

  Czy świadczę o Bogu i Kościele? Czy ukrywam się z wiarą? Czy staje w obronie Kościoła? Czy jestem autentycznym katolikiem? A może mam inną wizje Kościoła niż Jezus? Ale czy to nadal Boży Kościół? Jezus chcę i Ciebie uzdrowić!

  Nie tak dawno ISKK opublikował raport o religijności Polaków za 2016 rok. I 90 procent Polaków uznaje się za katolików ale już tylko 37 procent chodzi co niedziele na Msze Świętą. Pytanie: gdzie pozostali?

  To zadanie dla nas aby ich swoim życiem przyciągnąć do Jezusa, który jest w stanie ich uzdrowić i pomóc poprzez sakramenty. Idźmy jak mówi papież Franciszek na peryferie wiary i poprzez czyn, słowo i modlitwę pokazujmy im Jezusa. Może nie będzie łatwo. Ale warto pomóc nawet jednemu człowiekowi.

  Jeżeli jesteś co niedzielę na Eucharystii zapytaj się czy twoja wiara, nadzieja i miłość jest autentyczna? Czy moje słowa, czyny i myśli nie są inne i sprzeczne? Czy dziele się wiarą i miłością wszędzie gdzie jestem?

  Może nie daje nic Bogu poza godziną w Niedzielę i chwilą codziennie na klepaniu modlitwy rano szybko, wieczorem ze zmęczeniem. Warto rozwijać swoją wiarę i życie duchowe. Pogłębić ufność w Bogu. Szerzyć miłość do drugiego człowieka i odkryć na nowo moc sakramentów w Kościele. A żadna choroba duszy nie będzie nam straszna jak będzie obok nas Jezus lekarz serc i dusz. Każdy powinien służyć Bogu jak umie i tak jak Bóg mu udzielił talentów.

  Nasze życie jest marnością mówi Hiob w I czytaniu. Warto czas życia jaki mamy poświęcić Bogu i człowiekowi. Nie zamykać się w domu, przed komputerem, telefonem, telewizorem, w swoim wąskim świecie, słabościach, a iść po moc ukrytą w Eucharystii, w Kościele jako wspólnocie i iść i głosić Jezusa tak jak umiem. I ty możesz być narzędziem, którym Jezus może uzdrowić kogoś kogo znasz, a który błądzi i szuka drogi do Boga. Już dziś i teraz. Czy chcesz?

  Zadania na tydzień:

  Zbliża się Post. Zachęcam do nabycia zdrapki wielkopostnej na 2018 rok z zadaniami na każdy dzień. Warto sensownie przeżyć Wielki Post i dobrze przygotować się do Wielkanocy. http://zdrapkawielkopostna.pl/

  Pamiętajmy o modlitwie za Polskę. Nasza Ojczyzna potrzebuje wsparcia duchowego. 

  11 lutego Światowy dzień chorego. Weźmy udział w modlitwie za chorych i cierpiących.  

  7 lutego tłusty czwartek;) Koniec karnawału.

  Oceń ten wpis:
  Wielkopostne pielgrzymowanie - ciekawa inicjatywa ...
  Pierwsza Dama polskiej teologii

  Related Posts

   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.