Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Władza i moc

  Rozważanie Słowa Bożego z IV Niedzieli Zwykłej.

  Ewangelia z IV Niedzieli Zwykłej ukazuje nam Jezusa jako tego, który ma władzę.

  Władza przez pokolenia pociągała ludzi. I dziś często jesteśmy świadkami walki o władzę i o wpływy.

  Kiedy słyszymy słowo władza przed oczami mamy obraz człowieka dominującego, władczego, srogiego, który rządzi twardo a jego życie jest lekkie, bogate i przyjemne. Taki człowiek chce żeby mu służyć i słuchać ze strachem. Czy takim władcą jest Jezus? Czy taką władzę ma Jezus? Nie!

  Jezus naucza w synagodze. Ludzie słuchają Go i dziwią się Jego nauką. Bo Jego nauka ma moc. Jest inna niż Uczonych w Piśmie. Jest autentyczną nauką proroka - Mesjasza zapowiedzianego w I czytaniu z Księgi Powtórzonego Prawa Mojżeszowi.

  Na słowa Jezusa człowiek opętany zaczyna wołać. Moc Jezusa odczuwają nawet demony. Czego chcesz? - pytają. Chcesz nas zniszczyć. Wiem kim jesteś. Świętym Boga. Złe duchy boją się Jezusa i wiedzą kim jest. Trochę dziwne, że demony wiedzą kim jest Jezus a człowiekowi czasami brakuje życia by odpowiedzieć na pytanie kim jest Jezus.

  Słowo Jezusa  uwalnia człowieka od Ducha Nieczystego. Słowo Jezusa  ma moc - niesie wolność ducha i ciała.

  Czasami nie czytamy Słowa Bożego i nie słuchamy Jezusa w czasie Mszy Świętej. Wyłączamy się na czas Liturgii Słowa i nic nie pamiętamy o czym mówi Pan Bóg. Czasami ignorujemy Słowo Boże, bo wiemy lepiej niż Bóg. Nie mamy czasu wziąć do ręki Pisma Świętego. Wolimy słuchać świata i pseudoautorytetów. W sercu pełnym od nowości świata nie ma miejsca na głos Pana. A czasami warto posłuchać Jezusa. Jego słowo ma moc zmienić życie, uwolnić mnie od grzechu, zranień i słabości. Jego słowo może być tarczą dla serca przed złym duchem.

  Czy chcę słuchać Jezusa? Czy nie boje się mocy, która może mnie zmienić? Słysząc głos Pana serc nie zatwardzajcie.

  Współczesny świat mówi i krzyczy. Nie milczy i nie słucha. W tym tygodniu 2 lutego, w Ofiarowanie Pańskie, jak co roku obchodzić będziemy Dzień Życia Konsekrowanego. To w ciszy klasztoru człowiek może milczeć i słuchać Boga. Odrzuca świat hałasu a wchodzi w świętą cisze. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych w modlitwach. Bierzmy z nich przykład i codziennie w ciszy poświęćmy Bogu 5 minut na Słowo Boże. Tylko 5 minut, które mogą zmienić życie bo słowo Jezusa ma moc. Czytaj, rozważaj, módl się i wprowadzaj w życie.

  Na koniec: jaką władzę ma Jezus? Ma władzę zmiany naszego życia. Ale ty musimy chcieć i wierzyć. Jezusa władza to służba człowiekowi. A jakim władcą jest Jezus? Miłosiernym, nie lubiącym bogactwa, służącego innym, sprawiedliwym i pochylającym się nad każdym. Jego słowo samo w sobie ma moc. Dobrze mieć takiego Władcę za Pana i Przyjaciela w życiu. Zaproś Jezusa i Jego słowo do swego życia i serca.

  Zadania na tydzień:

  1. 28 stycznia 65 dzień trędowatych. Trąd zapomniana choroba i chorzy. Pamiętajmy o modlitwie za chorych.

  2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota. Pamiętaj o adoracji, spowiedzi i Eucharystii. Jezus chce uzdrowić także Ciebie!

  3. Czytaj Pismo Święte. Codziennie mały fragment i rozważaj go. Może warto również sięgnąć po prasę katolicką i przeczytać coś pożytecznego.

  4. 2 luty Ofiarowanie Pańskie. Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętaj o świecy na Mszę Św. i modlitwie za zakony.

  Oceń ten wpis:
  Jesteś posłany?
  Moje ŚDM
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  środa, 22, maj 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.