Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Za rękę z Ojcem Pio

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Za rękę z Ojcem Pio

  pic03_Jacek

  „Nie martw się o jutro, staraj się być dobrym już dziś" te słowa św. Ojca Pio widniejące na ścianie jednego z Centrów św. Ojca Pio w Krakowie, sprawiły, że moje poukładane dotąd życie, w jednej chwili przewróciło się do góry nogami. Natalia Nóżka

  Ojciec Pio towarzyszył mi od lat młodości. Sam przyszedł, upomniał się o siebie, złapał za rękę i razem wędrujemy po dziś dzień. Pierwszy różaniec, który otrzymałam od znajomego księdza, był przywieziony z Pietrelciny, miejsca urodzenia Ojca Pio, wraz z relikwią – odrobiną brody Świętego. Czasy szkoły średniej. to codzienna modlitwa przed lekcjami kościele Ojców Kapucynów w Krośnie. Okres studiów, to wspomniana już wizytacja w Dziele Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie, w ramach praktyk studenckich, ponowne spotkanie się wzrokiem z Ojcem Pio i …łaska zrozumienia. Tak, zostawię pracę w korporacji i odważę się służyć na co dzień ubogim, bezdomnym, odrzuconym, poranionym, odepchniętym na margines. Wiesz, że nie będzie łatwo? – słyszałam w sercu. Wiem, ale wchodzę w to! Dziś mija cztery lata, od kiedy pracuję w Dziele jako doradca zawodowy/trener zatrudniania wspieranego i nie żałuję swojej decyzji. Choć bywało nie łatwo. Jeżeli przy Twoim współudziale dzieje się wiele dobra, a dziesiątki serc odzyskuje nadzieję na lepsze jutro, to zaczyna się walka. Kłody spadają pod nogi, pojawiają się trudności, zniechęcenie. Ojcu Pio walka duchowa była nieobca, wielokrotnie czuł się niezrozumiany, ale zawsze pokorny i posłuszny. Tego mnie uczy.

  Ojciec Pio stworzył w San Giovanni Rotondo Dom Ulgi w Cierpieniu. My w Krakowie, też prowadzimy DOM, a nawet dwa, w których z czułością i zainteresowaniem pomagamy CAŁEMU cierpiącemu człowiekowi, który doświadcza bezdomności. W Dziele patrzymy na człowieka kompleksowo: przychodząc do nas może zaspokoić wszystkie potrzeby, niezbędne do normalnego, codziennego funkcjonowania, czyli umyć się, wyprać sobie rzeczy, skorzystać z garderoby czy fryzjera, skorzystać z pomocy lekarskiej, uzyskać pomoc przy wykupie leków, czy spędzić czas na świetlicy. Oferujemy też bardzo specjalistyczne wsparcie w postaci konsultacji psychologicznych, socjalnych, prawnych aż po aktywizację zawodową. Właśnie w swojej pracy na co dzień towarzyszę osobom bez domu wspierając ich w powrocie na rynek pracy. Wspólnie z człowiekiem, który staje na mojej drodze, a ma już zaspokojone podstawowe potrzeby, w tym najważniejsze, czyli schronienie, skupiamy się na mocnych stronach, umiejętnościach, cennym doświadczeniu, by nie pobłądzić na zawodowej drodze.

  W Dziele nie zapominamy też o sferze duchowej, bo pełnię radości może dać tylko pokój serca. Pamiętam Pana Jana i jego reakcję po pierwszej spowiedzi od 20 lat. To była radość! Tęsknota za Bogiem towarzyszy nieustannie nam wszystkim, a św. Augustyn powiedział, że serce człowieka jest niespokojne, dopóki w Bogu nie spocznie. W Dziele nikt z osób korzystających ze wsparcia nie jest anonimowy: każdy jest ważny, chciany, oczekiwany, witany z uśmiechem. Pan Staszek, który był przez lata księgowym i Pani Hela, wieloletnia pomoc kuchenna. Dziś bez własnego domu, ale z nadzieją na lepsze jutro.

  Wierzę w człowieka i w pokłady dobra, które w nim drzemią. Ojciec Pio też wierzył w ludzi. Wciąż wierzy, jednak za wiarą, nadzieją i miłością podążały czyny. Wiara bez uczynków jest martwa. I tego się trzymam(majmy).

  Wędruj przez życie radośnie, z sercem szczerym i otwartym, dążąc wzwyż tak, jak tylko możesz. A kiedy nie można ustawicznie utrzymać tej świętej radości, to przynajmniej nigdy nie trać odwagi i zaufania do Boga (Ojciec Pio, Epist. IV, s. 418).
  �������6� 

  Oceń ten wpis:
  Piękni od samego początku
  Z Bogiem z wielkim mieście
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  czwartek, 17, styczeń 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.