Źródło: www.szkolakontaktu.pl

1517395652 Slider2.1

Szkoła Kontaktu z Bogiem to czas, który możesz spędzić z dala od świata, aby spotkać się ze sobą i z Bogiem. Składa się z dwóch części: I stopień trwa 3 pełne dni, a II stopień trwa 4 pełne dni. 

Szkoła Kontaktu z Bogiem jest intensywną szkołą modlitwy, opartej na duchowości św. Ignacego z Loyoli. Dwa stopnie Szkoły kontaktu z Bogiem realizują treści z pierwszego etapu rekolekcji ignacjańskich, czyli z tzw. "Fundamentu". W czasie rekolekcji obowiązuje milczenie, aby swoją uwagę skierować na swoje wewnętrzne doświadczenia. Przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 16 do 25 lat.

Jadąc na te rekolekcje, zostawiasz za sobą swój dom, sprawy i problemy, wyłączasz komórkę i odkładasz wszelkie playery, aby pobyć przez kilka dni w samotności, sam na sam z Bogiem. Będziesz mieć okazję by nauczyć się medytacji ignacjańskiej (500-letniej metody rozważania Słowa Bożego) oraz innych form modlitwy, które pomogą Ci zrozumieć siebie i zauważyć, że Bóg jest realnie obecny w Twojej codzienności.

Na tych rekolekcjach zobaczysz, jak wiele dzieje się w Twoim wnętrzu i lepiej poznasz siebie. Będziesz mieć również okazję, żeby dostrzec ślady obecności Pana Boga w Twoim zwykłym, codziennym życiu

Każdego dnia planowane są cztery medytacje (po 45 minut), Msza święta oraz krótkie wprowadzenia, podczas których usłyszysz różne wskazówki na temat modlitwy. Oprócz tego, będziesz mieć okazję spotkać się z jednym z jezuitów, żeby przez ok. 20 minut podzielić się Twoim doświadczeniem modlitwy i tego, w jaki sposób Bóg Cię prowadzi na tych rekolekcjach. W chwilach wolnych będzie czas na spacer, sen, posiłki, itp.

 

Dla kogo jest ta propozycja?

  • Dla każdego, kto chce się na chwilę zatrzymać i oderwać od swoich spraw.
  • Dla każdego, kto chce nauczyć się konkretnych sposobów na rozwój swojego życia duchowego w codzienności (nie tylko na rekolekcjach).
  • Dla tych, którzy chcą odnowić swoją relację z Bogiem.
  • Dla tych, którzy chcą zacząć żyć duchowo na serio.
  • Dla animatorów i odpowiedzialnych w różnych wspólnotach, którzy szukają czegoś więcej lub sami potrzebują czasu na odświeżenie się przy Panu.

Co dalej?

Jeśli chcesz przyjechać na rekolekcje, zobacz najbliższe TERMINY. Weź ze sobą: PISMO ŚWIĘTE (Starego i Nowego Testamentu), zeszyt, coś do pisania, BUDZIK (nie pozwalamy używać komórek jako budzików). Każdy z terminów zaczyna się pierwszego dnia kolacją i kończy ostatniego obiadem.

Szkołę Kontaktu z Bogiem prowadzą jezuici.