Źródło: http://archwarmia.pl

 

 

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyło się Święto Młodych pod hasłem „Wkładaj buty, przyjdź” – spotkanie młodzieży z archidiecezji warmińskiej.

Święto Młodych ustanowił nasz papież, Jan Paweł II właśnie po to, by zaznaczyć w Kościele obecność młodych i wiosnę, jaką ze sobą przynoszą – tłumaczy ks. Radosław Czerwiński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył abp Józef Górzyński. – Wiele mówimy o młodzieży, oni są naszą przyszłością, nadzieją Kościoła… ale nie tylko mówimy do młodzieży, ale też ich słuchamy. Chcemy rozmawiać, chcemy, żeby młodzi ludzie znajdywali swoje miejsce, swoją przestrzeń aktywności, w Kościele, bo jest taka ogromna potrzeba – zaznacza abp Górzyński.

Po wspólnej Eucharystii uczestnicy zebrali się w Centrum Duszpasterskim, gdzie różne grupy oraz wspólnoty młodzieżowe (jak Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Służba Liturgiczna Ołtarza czy Ruch Światło-Życie) przedstawiały swoje działania i zachęcały do korzystania z bogatej oferty przygotowanej przez Kościół dla młodych.