Źrodło: http://radioglos.pl

 

 

Bp Kasyna do młodych: żyjcie nieukrywaną wiarą

Życzenia „odwagi, by żyć wiarą, bez ukrywania i pomniejszania jej” 25 marca  skierował biskup pelpliński Ryszard Kasyna do prawie 4 tysięcy młodych podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie.

Procesję z palmami ulicami miasta poprzedził wspólny śpiew i zawiązanie wspólnoty prowadzone przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Podczas Mszy św. w sanktuarium Królowej Rodzin w homilii bp Kasyna zauważył, że „najgroźniejszą chorobą dla człowieka jest samotność”, która rodzi się z własnego wyboru, niekiedy z powodu choroby lub izolacji otoczenia.

Dlatego podkreślił biskup, że „chrześcijaństwo nie jest światem zamkniętym przed drugim człowiekiem”. Hierarcha wskazał na tajemnicę krzyża, w którym należy dostrzec „nie wymysł Boga”, ale symbol tak dalekiego ukochania człowieka przez Boga, że krzyż, „który jest wymysłem ludzkim” Jezus przyjął na siebie.

Wyjaśniając przyczyny ludzkiego cierpienia, kaznodzieja stwierdził, że jest ono często „ceną za miłość”.

W nawiązaniu do sensu i hasła tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży biskup pelpliński mówił, że obchód jest  wielką „prośbą o miłość, jaka była obecna w życiu Maryi”.

Biskup apelował do młodych: „bojaźń czy lęk nigdy nie może mieć ostatniego słowa w naszym życiu, lecz powinna stanowić okazję do zawierzenia Panu Bogu swojego życia”.

W końcowej części homilii hierarcha życzył młodym odwagi „w odkryciu swojego powołania, które podsuwa Bóg” oraz „odwagi, by żyć wiarą, bez ukrywania jej i pomniejszania”.

Po Mszy św. był wspólny poczęstunek a ostatni akcent obchodu stanowił koncert ewangelizacyjny Dariusza Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers.

 Więcej:http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/4394-prawie-4-tys-mlodych-na-33-dniu-mlodziezy-w-koscierzynie